Творча лабораторія з питань збереження нематеріальної культурної спадщини

28 лютого 2018 року працівники Комунальної установи «Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» провели творчу лабораторію з питань збереження нематеріальної культурної спадщини Черкащини. Незважаючи на складні погодні умови, участь у заході взяли 30 фахівців-фольклористів із Черкас, а також Драбівського, Звенигородського, Смілянського, Христинівського, Золотоніського, Черкаського районів та Білозірської об’єднаної територіальної громади.

Творча лабораторія розпочала свою роботу у приміщенні Черкаської обласної наукової універсальної бібліотеки ім..Т.Г.Шевченка. Учасників заходу тепло привітала директор КУ «ОЦНТ та КОР» Таміла Іванова та побажала плідної праці.

У першій частині творчих занять завідувач відділу фольклору та етнографії Обласного центру народної творчості Наталія Сайченко підняла питання про збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини Черкаського краю та про шляхи реалізації конвенції ЮНЕСКО по охороні нематеріальної культурної спадщини Україною.

Продовжила тему Галина Пшенічкіна, науковий співробітник відділу мистецтвознавства і фольклористики державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф (м. Київ), викладач фольклору Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки, етномузиколог, яка виступила з лекцією «Виявлення та відбір елементів нематеріальної культурної спадщини». Галина Миколаївна зупинилась на тому, що їй та її колегам із Дніпропетровської області пощастило працювати над відбором та подачею до Національного переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини козацьких пісень Дніпропетровщини.

Слухачі лабораторії отримали від відділу фольклору та етнографії Обласного центру народної творчості методичні посібники «Нематеріальна культурна спадщина», які розробив Український Центр культурних досліджень. Це допоможе місцевим фольклористам виявити та відібрати елементи нематеріальної культурної спадщини та створити регіональні переліки цих елементів.

Окрім цього, для керівників фольклорних колективів Галина Миколаївна провела цікавий майстер-клас на тему: «Виконавське мистецтво як один з проявів збереження нематеріальної культурної спадщини. Реконструкція автентичної манери співу у молодіжних фольклорних гуртах». Цікавою та пізнавальною стала і лекція-практикум «Дитячі фольклорні колективи джерела забезпечення життєздатності елементів культурної спадщини, пов’язаних з виконавськими мистецтвами Черкащини», Ганни Ярошенко, керівника дитячого фольклорного колективу «Мариця» Смілянської дитячої музичної школи №2.

Для майстрів народної творчості своє приміщення люб’язно надав обласний краєзнавчий музей. Його співробітники виступили із цілою низкою цікавих лекцій та презентаційних оглядів. Серед них:

- «Найпоширеніші традиційні ремесла та промисли Черкащини»

(Хілобок Валентина Михайлівна – старший науковий співробітник відділу етнографії);

- «Традиційні головні убори Середньої Наддніпрянщини кінця ХIХ початку ХХ століть» (Наумчук Вікторія Миколаївна - завідувач відділу етнографії);

- майстер-клас по вив’язуванню жіночих головних уборів середньої Наддніпрянщини кінця ХIХ початку ХХ століть (Огієнко Вікторія Іванівна - завідувач відділу науково-просвітницької роботи).

Заняття творчої лабораторії було знято на відео, яке ввійде до складу обласного фольклорного фонду як безцінний рідкісний матеріал.


Дата опублікування: 2018-03-06 Зав.відділу фольклору та етнографії Наталія Сайченко
ОЦНТ та КОР. м. Черкаси 2012 ©