Стежками наших родоводів

17 березня ц.р. у Драбівському районному Центрі культури і дозвілля відбулося обласне фольклорне свято «Стежками наших родоводів». На це величне мистецько-родинне дійство завітали 20 творчих родин зі Смілянщини, Шполянщини, Золотоніщини, Чорнобаївщини, а також із Монастирищенського, Канівського та Драбівського районів, які порадували глядачів чудовим співом, грою на народних інструментах, старовинними побутовими танцями, а також прекрасними творами народного декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва.

З вітальним словом до всіх присутніх звернулись начальник відділу культури і туризму Драбівської райдержадміністрації Світлана Орел та зав.відділу фольклору КУ «ОЦНТ та КОР» ЧОР Наталія Сайченко. Вони наголосили, що Україна починається з міцної родини, в якій поважають традиції предків, шанують рідну мову та українську пісню, що наші творчі родини є оберегами та носіями фольклорних скарбів наших родоводів. Всіх гостей та щирих друзів Світлана Іванівна благословила духмяним короваєм.

У холі районного Центру культури і дозвілля розмістилась презентація цікавих робіт творчих родин майстрів народного мистецтва. На ній широко були представлені: вишивка, ляльки-мотанки, різьба по дереву, твори живописців та різноманітні сувеніри. Учасниками презентації були творчі із Смілянського, Драбівського та Чорнобаївського районів.

 

Мистецьке дійство старовинною українською народною піснею розпочав один з найкращих родинних колективів Черкащини - народний аматорський родинний колектив «Розрада» Степанівського СБК Драбівського району (художній керівник Микола Король). А далі мистецьку естафету підхопив інструментальний дует у складі гармоніста Василя Сириці Івановича та його онуки-сопілкарки Анни Христенко. Вони виконали в’язанку українських мелодій.

Гучними оплесками зустрічали драбів'яни виступи творчих родин зі Смілянщини з с. Балаклея, а саме співучу родину Задорожніх у складі матері Галини Леонідівни, її доньки Клименко Анастасії та молодшого брата пані Галини Миколи Леонідовича, а також учасників аматорського ансамблю народного побутового танцю «Сад-виноград» Балаклеївського сільського Будинку культури у складі керівника колективу Людмили Моровик, її сестри Тамари та онука Олега. Олег заспівав для всіх присутніх старовинну українську народну пісню «А в мого брата під горою хата», а потім разом вони демонстрували на сцені старовинні танці «Яків» та «Гречаники», які широко побутують у їх селі.

Шполянщина представила дві співучі родини: вокальний дует сестер Людмили і Надії Кирилюк та родину у складі Галини та Олександра Лоцманів із Сигнаївки.

З найвіддаленішого населеного пункту Черкащини - з села Бачкурине Монастирищенського району, на свято приїхав чудовий родинний колектив «Мамина пісня». У його складі дві рідні сестри: Оксана та Олена з своїми чоловіками Юрієм та Анатолієм. Вони вразили глядача автентичним виконанням українських народних пісень, записаних у їх селі.

Зі Звенигородщини, славного Шевченкового краю, на свято у Драбів гармоніст-віртуоз районного Будинку культури Леонід Гаркавенко привіз свою онуку Настю та дружину Олену Леонідівну. Вони разом співали народних пісень, а потім ще й як інструменталісти подарували глядачам віночок українських мелодій.

Родинне свято продовжило прекрасне подружжя Галини та Івана Смілянських з Канева. Вони обоє працюють у Канівському коледжі культури та мистецтв викладачами. А весь свій вільний час присвячують участі у народному аматорському хоровому колективі Канівського районного Будинку культури. У їх виконанні прозвучали українські народні пісні «Чар-зілля» та «Ой, з-за гори, гори».

Привітними оплесками зустрічали глядачі колективи з сусідньої Золотоніщини.

Першими на сцену вийшли учасники аматорського фольклорного колективу «Надвечір’я» Благодатнівського сільського Будинку культури, під керівництвом сільського голови Володимира Янчого. У складі ансамблю 6 сімейних пар, а саме: Боровиків, Данілових, Черемисів, Герасименків, Рудковських та Міщенко-Шикші. До уваги глядачів надвечірці представили українські народні пісні «Ой, хмелю, мій хмелю» та «Голосочок, як дзвіночок».

Далі на сцену ведучі свята запросили родинний ансамбль сестер Мироненко та Калашник-Гончаренко також із Благодатнівського сільського Будинку культури. Чарівні жіночки, які виконали українську народну пісню «Не та роза, що за садом», записану у їх селі.

А народний аматорський фольклорно-обрядовий ансамбль «Діброва» та його колектив - супутник «Левада» Богданівського сільського Будинку культури Золотоніського району (керівник Наталія Жгут) показали на святі передвесільний обряд «Розплітання коси». До речі, учасниками цього колективу є дві сільські талановиті родини - Жгутів та Васенків.

Гучними оплесками вітали на святі і виступ аматорського фольклорного колективу «Молодички молодії» Хвильово-Сорочинського сільського Будинку культури Золотоніського району (керівник Світлана Ільмінська), який виконав українські народні пісні «Гора за горою» та «Біля кузні йшла».

Активними учасницями обласних родинних свят впродовж багатьох років є добре відомий дует сестер Ганни Воропай та Ольги Давиденко із с. Крутьки Чорнобаївського району. На цьому святі вони не тільки гарно співали, а ще й презентували свої вишиті вироби: рушники, сорочки, доріжки.

Фінальним акордом свята був виступ двох аматорських колективів із с. Піщане Золотоніського району: родинного колективу троїстих музик у складі батька-гармоніста Василь Загородського та доньки - скрипальки Лариси, а також аматорського фольклорного колективу «Скарбниця» (керівники Валентина Козаченко та Ольга Запора).

Усі творчі родини за участь у такому чудовому родинному святі за вагомий внесок у популяризацію сімейних цінностей були нагороджені почесними грамотами КУ «ОЦНТ та КОР»ЧОР, а також новими книгами Драбівського поета Михайла Масла.

 Дата опублікування: 2018-03-22 Зав.відділу фольклору Наталія Сайченко
ОЦНТ та КОР. м. Черкаси 2012 ©