Заходи з нагоди 157-ї річниці перепоховання праху Т.Г.Шевченка на Чернечій горі відбулись 22 травня в Каневі

Традиційно цього дня пройшла піша хода від Успенського Собору до місця вічного спочинку Т.Г.Шевченка, в якій взяли участь керівництво області, представники громадських організацій та гості міста.

Біля підніжжя Тарасової гори фахівцями обласного Центру народної творчості була організована цікава виставка творів образотворчого та декоративно-вжиткового мистецтва майстрів-аматорів Черкащини та талановитих майстрів із Полтави, Луцька, Івано-Франківська та Переяслава-Хмельницького Київської області.

Предметами старожитностей, домотканими виробами та барвистими вишитими рушниками вирізнялася виставка Черкаського району.

Майстри-аматори Драбівщини представили справжню українську світлицю із колекцією старовинних та сучасних українських рушників, із вишитими портретами Т.Г.Шевченка, домотканими ряднами та різноманітним хатнім начинням. А які чудові там були ляльки-мотанки талановитої майстрині Валентини Мірошник!

Справжню поляну-вишиванку цього дня організували майстрині Корсунь-Шевченківського району. Були там і старовинні домоткані скатертини, і рядна, і полотняні вишиті жіночі та чоловічі сорочки. А ще вабили очі відвідувачів оригінальні картини із сухоцвітів та вишиті пейзажі.

Надзвичайно багату виставку старовинних рушників та рушників сучасних майстринь із елементами обрядових орнаментів презентував Золотоніський район.

Чигиринські ж майстрині Олена Чорноус та Лариса Швець представили цікаві ляльки-мотанки та вишивані вироби.

Звенигородщина порадувала жіночими прикрасами, живописними полотнами та декоративним художнім розписом.

Цьогорічні презентації були багаті вишивкою, ляльками-мотанками, в’язаними виробами, вінками зі штучних квітів, декоративним художнім розписом, виробами з дерева та лози, гончарними виробами і сувенірною продукцією.

Чимало цікавих робіт були презентовані студентами та викладачами Канівського коледжу культури і мистецтв.

Ткані вироби з українською орнаментикою привезли цього разу майстри із Луцька, гончарні вироби та різьбу по дереву – полтавчани. Івано-Франківськ презентував багату колекцію вишивки та виробів з дерева.


Дата опублікування: 2018-05-24 Зав.відділу інформаційного забезпечення Надія Півториста
ОЦНТ та КОР. м. Черкаси 2012 ©