Літературно-мистецький вечір «Я прийшов, щоб із вами жити» з нагоди 84-ї річниці від дня народження В.Симоненка відбувся у Черкаській обласній філармонії

 

 

Цьогорічні літературно-мистецькі гостини розпочав Черкаський академічний заслужений український народний хор виконанням твору Р.Шумана «Тиха ніч».


А далі з теплими словами вітань до всіх присутніх звернулися заступник голови Черкаської ОДА Омаргалієв Костянтин Сапартаєвич та голова конкурсної комісії Всеукраїнської літературної премії ім. В.Симоненка, професор Черкаського національного університету ім..Б.Хмельницького Володимир Поліщук, які і вручили дипломи лауреатам премії 2018р. А ними стали: Сергій Сіваченко із Житомирської області (у номінації «за кращу першу поетичну збірку» за збірку «Еволюція на граніті») та черкащанка Людмила Тараненко (у номінації «за кращий художній твір» за книгу «Стоїть душа перед порогом»).

Виступила перед присутніми і почесна гостя вечора – відповідальний секретар Спілки письменників України, відома поетеса Тетяна Винник.

Продовжився захід красивою різдвяною колядкою «Спи, Ісусе, спи!» у виконанні Черкаського академічного заслуженого українського народного хору та його солістки Вікторії Грабович. У святковій концертній програмі вечора у виконанні цього знаного далеко за межами України колективу традиційно прозвучали пісні А. Пашкевича на слова В.Симоненка: «Синові» (солістки - заслужена артистка України Людмила Йосипова та Оксана Пашкевич) та «Здрастуй, сонце!» (соліст Сергій Нетахата).

Пісні на слова В.Симоненка прозвучали також у виконанні вокального тріо «Барви» у складі Наталії Супрун, Наталії Сайченко і Тетяни Кучменко та тріо «Аріана» Черкаської обласної філармонії у складі Інги Міхаль, Аліни Вікарчук та Вероніки Косенко.

Посвятою матері поета Ганні Федорівні Щербань було читання вірша «Матері» майстром художнього слова Олегом Телятником.

Кульмінацією цьогорічних світлин були виступи актора Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім..Т.Г.Шевченка Михайла Кондрацького та режисера театру Олеся Павлютіна, які до сліз зворушили присутніх читанням поезій В.Симоненка.

Завершенням мистецької програми була пісня А.Рибака на слова В.Симоненка «Україно, ти – моя молитва» у виконанні камерного хору «Канон» КЗ «Об’єднання художніх колективів» Черкаської обласної ради під керівництвом Євгена Валовенка.


Дата опублікування: 2019-01-11 Зав.відділу інформаційного забезпечення Надія Півториста
ОЦНТ та КОР. м. Черкаси 2012 ©