Яскравий театральний вернісаж відбувся в Черкасах

Чудову нагоду потрапити у чарівний світ високого театрального мистецтва мали жителі Черкас 24 березня ц.р., коли в приміщенні Черкаського МБК ім..І.Кулика фахівці КУ «ОЦНТ та КОР» проводили заключний концерт театральних колективів-переможців обласного конкурсу аматорських театрів.

 

 

Перед початком мистецького дійства голова журі конкурсу Михайло Кондрацький вручив дипломи переможців керівникам колективів та кращим акторам.

Розпочав театральну феєрію нещодавно створений експериментальний аматорський театр малих форм «Колорит» Монастирищенського РЦКіД (режисер Надія Базиленко), який налічує у своєму складі 12 учасників різного віку та професій (найменшому учаснику -8 років, а найстаршому -60). Цей колектив вибагливим черкаським глядачам представив експериментальну драму за мотивами поеми Т.Г.Шевченка «Катерина», яка вдало поєднала в собі акторську гру, народну пісню та хореографію із сучасним музичним супроводом. І цим самим змусила глядачів перебувати у надзвичайно великому емоційному напруженні, переживати разом з героями, сумувати, радіти і плакати.

Продовжив мистецький вернісаж народний аматорський театр малих форм Піщанського СБК Золотоніського району авторським твором керівника колективу Ольги Запори «Хай господар в домі буде». У цікавій театральній формі учасники цього колективу вміло і досить колоритно розкрили актуальні теми нашого сучасного життя в Україні.

Творчу естафету продовжив добре знаний на теренах Черкащини та за її межами народний аматорський театральний колектив «Чумацький шлях» Монастирищенського РКЦіД, який очолює вмілий керівник і талановитий режисер Любов Гринь. Нині в цьому колективі понад 20 акторів-аматорів, кожен з яких по-особливому природно і колоритно грає свою роль. Цього разу на розсуд глядачів колектив представив свій новий творчий доробок: музичну комедію Г.Квітки-Основ’яненка «Сватання на Гончарівці». Хочеться відмітити надзвичайно високу акторську майстерність всіх акторів у цій виставі. Та найбільше ролі вдалися: Оксані Кудин - роль Уляни, Юрію Подолянику - роль Олексія, і, звичайно ж, кращому актору року, неперевершеному Сергію Дроботуну - роль Стецька. Глибоко поринути в атмосферу театралізованого дійства допомагали красиві декорації, виготовлені власноруч його учасниками. Присутні довго аплодували цим маститим акторам за їх талант, за природну щирість душ і правдивість образів, а ще - за теплу атмосферу простого і відвертого людського спілкування.

Завершальним акордом цього великого театрального свята був уривок із трагічної вистави «Застукало в двері» (за мотивами роману В.Барки «Жовтий князь» та віршу П.Тичини «Загупало в двері»), яку представив народний аматорський театральний колектив «Березіль» Березняківського СБК Смілянського району (керівник Оксана Левченко). В основу сценарію покладено жахливі події Голодомору в Україні 1932-33 років. Високопрофесійна гра всього акторського складу та відповідні декорації перенесли глядачів у ті страшні часи, коли мільйони українських селян, які завжди були і є корінням української нації, винищувалися голодною смертю. А втілення у образи дівчат Дарини Пехітової, учениці 9 класу, та Анастасії Крохмалюк, учениці 10 класу Березняківської ЗОШ, Наталії Макової в образ Олени та Володимира Харченка в образ комісара були настільки реалістичними, що всі глядачі жахалися від побаченого, а потім плакали.

Після завершення цього дійства всі присутні піднялися, і на декілька хвилин у залі запанувала абсолютна тиша. А потім вибухнули овації… І ще довго зал не відпускав цих, без перебільшення, справжніх артистів сцени і кіно. А вони дійсно варті того, щоб зніматися у наших українських фільмах, адже саме вони і такі, як вони, є справжня суть нашої красивої, багатої і водночас багатостраждальної України.

Тож не міліє криниця талантів Шевченкового краю!


Дата опублікування: 2019-03-26 Зав.відділу інформаційної діяльності Надія Півториста
ОЦНТ та КОР. м. Черкаси 2012 ©