22 травня у Каневі відбулись заходи з нагоди 158-ї річниці з часу перепоховання праху Т.Г.Шевченка на Чернечій горі

В рамках заходів фахівці КУ «ОЦНТ та КОР» біля підніжжя Тарасової гори облаштували презентацію творчих робіт народних умільців із Золотоніського, Катеринопільського, Чорнобаївського, Черкаського, Смілянського, Корсунь-Шевченківського та Чигиринського районів, а також із Канева та Сміли.

До великої групи майстрів-аматорів нашої області долучилися зі своїми ярмарковими виробами умільці зі Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Полтави та м.Переяслав-Хмельницький Київської області.

Найбільше охочих помилуватися та дещо й прикупити було біля керамічних виробів, які привезли майстри зі Смілянського та Чигиринського районів.

Окрім кераміки, смілянські умільці наповнили експозицію навдивовижу красивими натюрмортами зі стрічок та вишитими пейзажами, а ще – вишитими рушниками, серветками та доріжками.

Корсунь-Шевченківський район вже вкотре вразив масштабною і водночас елегантною експозицією зі старовинних рушників, жіночих сорочок та хусток, а також сучасною вишивкою бісером та чудовими картинами, написаними олійними фарбами.

Вишуканістю та різноманіттям виробів вирізнялася і виставка Золотоніщини. Тут найбільше всіх вразили оригінальні дівочі та жіночі прикраси. Особливо багато охочих було приміряти і купити екологічно чисте намисто, виготовлене на основі лляної нитки, дерев’яних та кам’яних намистинок.

Цікаву і багату експозицію творів студентів та викладачів облаштував Канівський коледж культури і мистецтв.

Місто Сміла експонувало цікаві жіночі головні убори, зокрема: очіпки, жіночі прикраси, ляльки-мотанки, жіночі спідниці старовинного крою, вишиті жіночі сорочки та стрічки.

Майстрині Чорнобаївського району на цей раз презентували вишукану вишивку білим по білому, картини та ікони, вишиті бісером, а також сучасні вишиті рушники червоним і чорним з використанням старовинних орнаментів.

Черкаський та Катеринопільський райони презентували розмаїття вишивки та жіночих прикрас.

Гончарні вироби, різьбу по дереву та свою традиційну вишивку білим по білому привезли полтавчани. Тернополяни презентували ткані вироби, а умільці з Івано-Франківська та Переяслава-Хмельницького порадували надзвичайно багатими колекціями вишитих рушників, жіночих, чоловічих та дитячих сорочок, а також великим різноманіттям виробів із дерева.






Дата опублікування: 2019-05-24 Зав.відділу інформаційної діяльності Надія Півториста
ОЦНТ та КОР. м. Черкаси 2012 ©