Літературно-мистецький вечір «Я воскрес, щоб із вами жити» з нагоди 85-ї річниці від дня народження В.Симоненка відбувся 9 січня у Черкаській обласній філармонії

Розпочав захід вокальний ансамбль «Перлина and freedom» Черкаської дитячої школи мистецтв (керівник Наталія Комарова) піснею Б.Ярошенка на вірші В.Симоненка «Ти знаєш, що ти – людина».

А далі з вітальними словами до всіх присутніх звернулися: голова Черкаської обласної державної адміністрації Роман Миколайович Боднар, заступник голови Черкаської обласної ради Андрій Віталійович Сигида та голова конкурсної комісії Всеукраїнської літературної премії ім.В.Симоненка, професор Черкаського Національного університету ім.Б.Хмельницького Володимир Трохимович Поліщук, які і вручили дипломи лауреатам премії 2019 року.

А ними стали: у номінації «за кращу першу поетичну збірку» Ігор Мітров з Керчі (за збірку поезій «Голландський кут») та киянин Василь Шкляр у номінації «за кращий художній твір» за роман «Троща».

Присутніх привітав також і міський голова Черкас Анатолій Васильович Бондаренко, який відзначив подяками письменників Валентину Михайлівну Коваленко, Василя Івановича Пахаренка та Володимира Трохимовича Поліщука за їх вагомий особистий внесок у дослідження і популяризацію творчості Василя Симоненка.

У заході взяли участь також голова Національної спілки письменників України Михайло Олексійович Сидоржевський та однокурсник Василя Симоненка поет Петро Петрович Засенко.

Продовжився вечір виступом Черкаського академічного заслуженого українського народного хору (художній керівник Василь Клименко), який виконав «Тиху ніч» Р.Шумана та пісню А.Пашкевича на вірші В.Симоненка «Синові».


Тепло присутні вітали виступ родинного дуету у складі матері Ганни Яценко та доньки Катерини Овсієнко (Драбівський РЦКіД) із старовинною українською народною піснею «Ой, моя ти зозуленько», яку так любила співати мати поета Ганна Федорівна Щербань.

Своєрідним пошануванням пам’яті матері поета була і «Колискова синові» Анатолія Довганя, яку проникливо виконало вокальне тріо «Барви» у складі Наталії Супрун, Тетяни Кучменко та Наталії Сайченко.

Бурхливою хвилею овацій вітали присутні виступ камерного хору «Канон» Об’єднання художніх колективів Черкаської обласної ради (художній керівник Євген Валовенко) із піснею Є.Валовенка на вірші В.Симоненка «Україно, ти – моя молитва».

Справжньою родзинкою заходу були виступи почесних гостей із Києва: народного артиста України, лауреата Національної премії України ім.Т.Г.Шевченка Василя Нечепи, у виконанні якого прозвучала пісня Ю.Пересунька на вірші В.Симоненка «Ти і я» та улюблена пісня поета «Дивлюсь я на небо», а також народного артиста України, лауреата Національної премії України ім.Т.Г.Шевченка, Героя України Анатолія Паламаренка, який прочитав вірш В.Симоненка «Де зараз ви, кати мого народу» і твір Т.Г.Шевченка «Минають дні».

Завершився захід спільним виконанням духовного гімну «Молитва за Україну» М.Лисенка.


Дата опублікування: 2020-01-13 Зав.відділу інформаційного забезпечення Надія Півториста
ОЦНТ та КОР. м. Черкаси 2012 ©